Homer Simpson – Role v seriálu

style="display:none;"
class="kk-star-ratings kksr-top kksr-left">

Homer Simpson je manželem Marge Simpsonové a otec Barta, Lízy a Maggie Simpsonových. Je synem Mony Simpsonové a Abrahama Simpsona. Homer za prvních 500 epizod seriálu vykonával více než 188 různých povolání.Ve většině epizod ovšem pracuje jako bezpečnostní technik ve Springfieldské jaderné elektrárně, tuto pozici v zaměstnání získal v epizodě Homerova odysea (první série).< V ní je Homer často ignorován a vůbec zapomínán jeho vedoucím a ředitelem elektrárny Montgomerym Burnsem a často během výkonu svého povolání usíná. Matt Groening se pro Homerovo povolání rozhodl, protože jako bezpečnostní technik v jaderné elektrárně má potenciál vyvolat velkou neplechu. Každé z dalších zaměstnání trvalo pouze jednu epizodu, v první polovině seriálu scenáristé vymýšleli důvody vyhazovů z elektrárny a také zpětného návratu na místo bezpečnostního technika ve Springfieldské elektrárně. V dalších dílech často Homer přijímá nové zaměstnání jako možnou novou práci, ale vždy si to rozmyslí, bez jakýchkoliv dopadů na svoje původní zaměstnání v jaderné elektrárně.

Seriál Simpsonovi používá plovoucí časovou rovinu, ve které postavy nemají reálný fyzický věk a nestárnou. Seriál se odehrává v aktuální době, nicméně v několika epizodách jsou události v Homerově životě svázány s konkrétními časovými obdobími. Epizoda Babička ukazuje Homerovu matku Monu jako radikálku, která se od poloviny šedesátých let skrývá a utíká před zákonem. Další epizoda, která ukazuje nějakou dobu v minulosti, se jmenuje Takoví jsme byli (druhá série, 1991) a ukazuje, kterak se na střední škole v sedmdesátých letech Homer zamiloval do Marge Bouvierové, později Simpsonové a epizoda nazvaná Jak jsem si bral Marge (třetí série, 1991) ukazuje, jak byla v roce 1980 Marge poprvé těhotná a měl se jí narodit syn Bart. Nicméně, epizoda Zlatá devadesátá (devatenáctá série, 2008) mění závěry z uvedených dílů a líčí Homera a Marge jako bezdětný pár na začátku devadesátých let.

Homerův věk rostl, jak se seriál vyvíjel, v prvních epizodách mu mělo být 36 let,38 nebo 39 let v osmé sérii a 40 let v osmnácté sérii. Nicméně Homerův věk není příliš stabilní ani mezi těmito sériemi. Během dob, kdy Bill Oakley a Josh Weinstein působili jako producenti, usoudili, že jak zestárli oni, tak musí zestárnou i Homer. Zvýšili tak jeho věk na 38 let.


Detaily o článku Homer Simpson

|

Komentáře

koment...

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *