Hora šílenství

  • At the Mountains of Madness – kniha od H.P.Lovecrafta, kterou paroduje název dnešní epizody.
  • Green Acres – dva zaměstnanci, které Smithers vylosoval do jedné dvojice byli Haney a Druker, postavy z tohoto televizního seriálu.
  • Life In Hell – komiks Matta Groeninga, ve kterém se v díle „Lies My Older Brother and Sister Told Me“ (Lži, které mi říkali moji starší sourozenci) vyskytují dvě stejné sněhové vločky, na které v dnešní epizodě Bart nalákal Lisu do pasti.
  • Zeměplocha – známá série knížek od Terryho Pratchetta, ve které se vyskytují dvě totožné sněhové vločky, které vznikly tak, že se Bůh při vytváření světa flákal a byl líný vymýšlet si pořád nové. (pozn.: dík za tenhle tip patří Bohouškovi)
  • Babe Ruth – baseballový hráč, o kterém podle Barta už nikdo neví, v jakém klubu hrál (Lisa + Marge: Yankees!), a který mimo Yankees hrál také za Red Sox a v posledním roce své kariéry (1935) za Atlantu Braves.
  • John Muir – zakladatel Sierra Clubu (v roce 1892), skupiny, která se věnovala záchraně divoké přírody a také známý environmentalista, žijící v devatenáctém století, na jehož film se Marge dívá v muzeu.
  • Smokey Bear – robotický medvěd s cedulkou „Only who can prevent forest fires?“ (Kdo může jako jediný zabránit lesním požárům?), se kterým si Bart tak dobře pohrál v muzeu, se jmenuje Smokey, a ještě v sedmdesátých letech to byl známý symbol celoamerické kampaně za prevenci požárů. Když totiž ve čtyřicátých letech zničil lesní požár jeden menší americký národní park, tak jediné zvíře které katastrofu přežilo bylo malé medvídě. Místní rangeři ho pojmenovali Smokey a on se posléze (v kreslené podobě a navíc s helmou a sekyrkou) stal maskotem oné kampaně a jeho sloganem bylo „Only you can prevent forest fires“ (Pouze ty můžeš zabránit lesním požárům).
  • The Bobsey Twins – když Smithers poprvé uvidí Barta a Lisu, tak v originále řekne „Oh great. It’s the Bobsey Twins. Well take your prying eyes elsewhere.“, což je přeloženo jako „No bezva, vykulení Bob a Bobek, běžte si civět někam jinam.“ Nicméně ‚The Bobsey Twins“ byli dva páry dvojčat (které se oba narodily stejné matce), jejichž život byl něco mezi animákem „Scooby Doo“ a Homerovým snem o manželství (jezdit karavanem po městě a řešit záhady), protože skutečně jezdili po Spojených státech a řešili různé zločiny nebo záhady. BTW: Jaká je podle vás pravděpodobnost, že jedna matka porodí dva páry dvojčat?

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|

Komentáře

koment...

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *