Líza vegetariánkou

 • Esophagus Now – název epizody Itchyho & Scratchyho, který paroduje skvělý film Francise Forda Coppoly „Apocalypse Now“ s Martinem Sheenem a Marlonem Brandem.
 • I Spit on Your Grave – film z roku 1978 režiséra Mira Zarchiho o ženě, která byla znásilněná a vrací se pomstít – také je to kniha Borise Viana (kterou napsal pod pseudonymem Vernon Sullivan a v roce 1959 ji zfilmoval Michel Gast). Film s tímto názvem se promítá ve Springfieldském drive-inu a Apu ho může sledovat ze střechy Kwik-E-Martu bez placení. (BTW: Podobná scénka byla i v epizodě 9F09 (Homer’s Triple Bypass), kdy se Springfieldský policejní sbor v čele s šerifem Wiggumem vznášel nad drive-inem v helikoptéře a sledoval zadarmo film „Space Mutants“.)
 • The Hitch Hiker’s Guide to the Galaxy – notoricky známá kniha Douglase Adamse z níž pochází často citovaná fráze vogonských vojáků „Resistance Is Useless“ (Odpor je zbytečný). V titulcích propagačního film o masu se můžeme dočíst Number 3F03 in the „Resistance is Useless“ Series. Dále, 3F03 je „p-code“ téhle epizody, takže se jedná o takový malý „inside-joke“.
 • Paul Bunyan and Babe the Blue Ox – legenda ze Středozápadu praví, že tyhle dvě postavy – tedy chlapík se sekerou a modrý vůl, kteří zastavili Bartův „You Must Be Shorter Than This To Ride“ vláček, byli obři, kteří kráčeli Minnesotou během silných dešťů a svými obrovskými stopami vytvořili 15.000 jezer v tomto státě. Tato scéna pro změnu připominá epizodu 9F11 (Selma’s Choice), ve které Selma navštívila s Bartem a Lisou „Duff Gardens“ a Bart se tam na chůdách vetřel na horskou dráhu a v první zatáčce z vozíku vyletěl.
 • Live And Let Die – film o Jamesi Bondovi s Rogerem Moorem z roku 1973, jehož stejnojmenná titulní skladba Paula a Lindy McCartneyových byla nominovaná na Oscara.

  Apu: It’s like Paul’s song, „Live and Let Live“.
  Paul: Actually, it was „Live and Let Die“.
  Apu: Well, whatever, whatever. It had a good rhythm.

  (Je to jako v té Paulově písničce, „Žij a nech žít“.
  Správně to bylo „Žij a nech zemřít“.
  To je jedno, mělo to hezkou melodii.)

 • Octopus’s Garden – skladba od Beatles: Linda McCartenyová říká v jednom dialogu „Whenever we’re in Springfield we like to hang out in Apu’s garden in the shade.“, což parafrázuje text skladby „I’d like to be, under the sea, in an octopus’s garden in the shade.“.
 • She’s Leaving Home – další skladba od Beatles: Paul McCartney používá tuhle frázi v dialogu.

  Apu: I know it is not easy to be a vegetarian, Lisa.
  Lisa: That’s why I ran away from home.
  Paul: What? She’s leaving home?

  (Já vím že to není lehké být vegetariánem, Liso.
  Proto jsem taky utekla z domova.
  Cože? Utekla z domova?]

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.

Ohodnoťte článek|

Komentáře

koment...

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *