Bart na cestěInu co říci – naprosto skvělá epizoda, bezpochyby jedna z nejlepších v celé sedmé sezóně a žhavý kandidát do všech Top 10 (alespoň do té mojí určitě). Jinými slovy – tenhle díl měl všechno, co má správná Simpsonovská epizoda mít: silný příběh, který se nějakým způsobem vyvíjí, dobrý „sub-plot“, který se na konci s tím hlavním spojí dohromady, výborná charakterizace postav (Nelson a Andy Williams), skvělé gagy a one-linery (Bart: Nezapomeňte, že parkujeme pod Sluneční bání.“) a navrch fantastická animace (nepřekonatelný Nelsonův výraz na koncertě, průlet kamery okolo auta, Bart a spol. v parukách).

Skutečně už dlouho se mi nestalo, že bych se smál prakticky během _celého_ dílu (i když první část měla trochu pomalejší rozjezd) a potom ještě dlouho po titulkách (skvělý post-script). Taky bylo příjemné vidět Homer po delší době opět jako normálního člověka a ne jako úplného idiota – jeho „vztah“ s Lisou byl naprosto věrohodný a přitom nikdy nesklouzl do typické americké sentimentality (vůbec to vypadá že si v poslední době začíná Homer s Lisou nějak víc rozumět (viz. 3F13 (Lisa The Iconoclast)).

Jistě, zápletka byla zpočátku trochu přitažená za vlasy, a je vysoce nepravděpodobné, že by Bart, který by stěží dosáhl na plynový pedál mohl takhle dobře řídit auto (ostatně vzpomeňte si jak to dopadlo když mu pan Burns v epizodě 1F16 (Burns‘ Heir) koupil červené Ferrari) – ale, na druhou stranu, komu na tom záleží, pokud se skvěle baví? A k tomu jsme v poslední epizodě měli příležitostí více než dost.

Episode title:
– „Bart on the Road“ (Bart na cestě).

Blackboard gag:
– Žádný.

Couch gag:
– Stroj na stavění kuželek posadí OFF na gauč, ze kterého předtím shodil Sněhulku.
– Recyklovaný z epizody 3F06 (Mother Simpson).

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|

Komentáře

koment...

Více z Simpsonovi.Blog

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *