Homerův nepřítel


Hmm… zajímavé. Zvláštní, ale zajímavé. Možná že bude někomu závěrečná scéna připadat příliš drsná nebo zbytečná, ale nám, zvrhlým cynikům, se takové věci líbí: ostatně v poslední době je podobný trend (tedy náhlý, a leckdy dost brutální zvrat na poslední chvíli) docela patrný. Vzpomeňme alespoň na Rexe Bannera z epizody 4F15 (Homer vs. The Eighteenth Amendment), vystřeleného katapultem, nebo Shary Bobbinsovou z 3G03 (Simpsonscalifragilisticexpiala-d’oh-cious), vcucnutou do motoru tryskového letadla – ta si podobný osud zasloužila ještě méně než Frank Grimes, a to přesto, že Frank vlastně nebyl zase až tak špatný člověk. Každopádně jeho smrti můžeme litovat – ne snad kvůli němu samotnému, ale protože by z něj možná byla docela dobrá občasná vedlejší postava (něco jako Disco Stu nebo Tlustý Tony).

Kupodivu sub-plot dnes nebyl tak dobrý jako obvykle (možná proto, že nebyl příliš rozvedený), a tak byl hlavní děj zábavnější, což se příliš často nestává. Někteří diváci si také stěžovali, že v poslední epizodě udělali scenáristé z Homera příliš velkého blba, ale já si to nemyslím: v podstatě až na to, že usnul na Frankově pohřbu a na další malé výjimky se Homer v celé epizodě choval tak, jak bych to od něj čekal. No a místy poněkud černý humor k Simpsonovým prostě patří a je docela dobře, že se mu v poslední době dostává opět o něco více prostoru. Mezi nejlepší gagy IMHO patří scény s Milhousem („Počítačky! A průmyslový odpad!“), Burns a jeho pes místoředitel, pták snažící se připravit Franka o jeho diplom, Homer snažící se nepozorovaně vytáhnout Frankův sendvič z koše, Burnsova hláška „Jak si dovolujete ničit mé drahocenné zdi a mrhat mou vzácnou kyselinou?“ nebo Wiggumovo „Ralfíku, běž pryč z jeviště, drahoušku.“

Episode title:
– „Homer’s Enemy“ (Homerův nepřítel).

Blackboard gag:
– Žádný.

Couch gag:
– OFF sedí na gauči, ale Bart zelenkavě září, Homer přepne kanál na televizi a Bart změní barvu na červenou, potom Homer plácne Barta po hlavě a tomu se vrátí normální barva.
– recyklovaný z epizody 4F04 (A Milhouse Divided).

Special Guest Voice:
– Frank Welker (Executive Vice-President… tedy ten pes, pokud byste tápali 😉

Autorem článku je Kotwak z webu Kinofil.cz - obsah článku byl vytvořen mezi roky 1999 a 2000.
|

Komentáře

koment...

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *